מילה של נאור 
הפוסט האחרון: צילומי פרק סיום העונה 

הפוסט האחרון: צילומי פרק סיום העונה

 
מילה של נאור |
 

הפרק האחרון של העונה צולם בלונדון וברפובליקה הדומיניקנית. זה הפוסט האחרון שלנו לעונה, והוא מלא בחוויות של זקנים שיכורים, דוגמניות מדהימות, חום מעלף ואנשים מצחיקים שהפכו את הנסיעה הזאת לאחת החוויות הכי טובות שיכולות להיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכרת מנלסון החביב
 מזכרת מנלסון החביב 
 צילום: החברים של נאור 
 

בתכנון המקורי הפרק של פרופיל צד ימין לא היה אמור להיות הפרק המסיים של העונה. הפרק המסיים היה אמור להיות פרק האיגרוף עם מוני מושונוב, אך עקב אילוצי שחקנים היינו יכולים לצאת לצילומים בחו"ל רק 6 חודשים לאחר שהסתיימו הצילומים, ככה שמהר מאוד הבנו שהפרק הזה יהיה הפרק האחרון שישאר לנו לערוך.

 

לא פשוט לצלם בחו"ל, בטח לא פרק שמתרחש בשתי מדינות כמו לונדון וקובה, והדגש בפוסט הזה חברים יקרים יהיה על על קובה. במשך תקופה לא קצרה ניסינו לקבל שם אישור לצילומים, אך בסופו של דבר לא הצלחנו לקבל אישור רשמי והסיכון לטוס לשם בלי אישור כזה היה ממש גדול. בסופו של דבר נמצא יעד חלופי שמזכיר מאוד את קובה: "הרפובליקה הדומיניקנית", לשם נסענו יובל סמו, שלומי קוראייט, יובל שגב, מיכאל רוזנבאום (מפיק הסדרה) ואני, כשמטעמי תקציב מיכאל עושה את הסאונד ואני מצלם את הסצנות.

 

גם ברפובליקה הדומינקנית היה קשה מאוד לתקשר עם סוכנויות שחקנים ודוגמניות. לא היה ממש עם מי לדבר ואלה שהגענו איתם לאיזושהי התכתבות במיילים ניסו לעשוק אותנו בצורה מאוד מוגזמת. לי היו שלושה תפקידים משמעותיים ללהק בקובה: דמותו של קלרוס (איש הקשר שמראה לנו את תמונותו של מאצ'טה) דמותו של הנאצי האחרון (קלאוס אומפלט- חואן דה מאצ'טה) ועוזרו של מאצ'טה שהיה אמור לתרגם לנו לאנגלית את מה שמאצ'טה אומר בספרדית, ועוד לא הזכרתי את חבורת הדוגמניות שהיו אמורות להיות הבנות של מאצ'טה.

 
סמו ושגב מתפוצצים מצחוק
 סמו ושגב מתפוצצים מצחוק 
 צילום: החברים של נאור 
 

 

 

לאחר שלא הצלחנו לתקשר מהארץ עם סוכניות מקומיות טסנו לרפובליקה הדומינקנית. קודם כל המפיק שלי ואני כדי למצוא גם לוקיישנים וגם שחקנים. מיכאל ואני הגענו לסנטו דומינגו הבירה ליומיים של הסתובביות, בהן אני צילמתי מעברונים לפרק וגם ניסיתי ללהק מקומיים. בסופו של דבר החלטנו שמדריכי התיירים שמצאנו - אנג'ל ורודולפו - יהיו קרלוס ועוזרו של מאצ'טה וכל מה שנותר ללהק זה מישהו ממש מבוגר עם לוק שיכול באמת להראות אמין כפושע הנאצי האחרון על פני כדור הארץ.

 

לאחר יומיים הגיעו לסנטו דומינגו גם יובל סמו ,שלומי קוריאט ויובל שגב, שנראה המום עדיין מכך שהא שכח את הדרכון שלו במטוס שביצע את הקונייקשן מהארץ למדריד. רק אחרי שהוא בכה לנציגת "איברייה" ושיקר לה באמונה שלמה שהוא בדרך להלווייה של סבתו הם שלחו נציג שיעלה למטוס וימצא את הדרכון בתא הקטן של העיתונים שממול למושב עליו הוא ישב. בכלל החוויה עם סמו, קוריאט ושגב הייתה אחת החוויות החזקות והמצחיקות שבן אדם יכול לבקש עם פרטנרים לנסיעה לחו"ל.  מדובר באנשים מאוד מאוד מצחיקים. סמו וקוריאט ממש מכורים לאילתורים ויכולת ההצחקה שלהם עולה בהרבה על זו שאתם רואים בטלויזיה. יובל שגב שהיה קונטרס מטורף לשניים ושפך אותי מצחוק גם בדרכו המיוחדת.  מאוד נהננו כולנו ביחד, אך גם התחלנו להיות מודאגים מפני שיום הצילומים התקרב ולי לא היה עדיין נאצי קובני.

 

בעוד אני מנסה להכשיר את אנג'ל מדריך הטיולים שהיה המום לגמרי ממי שנפל עליו,  ביקשתי מרודולפו במקביל לנסות להשיג לנו מישהו מבוגר לתפקיד מאצ'טה  הנאצי. רודולפו הסביר שרוב המבוגרים שנמצאים בסנטו דומינגו בגילאים האלה הם בדרך כלל שיכורים, אך יש איזה שיכור חביב שיכול אולי מאוד להתאים לתפקיד. רודולפו נסע וחזר תוך שעה עם אדם כבן 75 שעונה לשם נלסון. אותו נלסון בקושי עמד על הרגליים כשמדי פעם משתחרר לו גם איזה שיר. לגבי ה"לוק" שלו כולנו הסכמנו שנלסון מתאים, השאלה הייתה איך הוא מדבר כשהוא לא שר ואיך הוא יוכל לעמוד יציב על הרגליים. רודולפו  הבטיח שאם נשלם לו משהו סימלי וניתן לו גם שני בקבוקי רום מסוג מאוד מסויים אז הכל יהיה בסדר.

 
היה חום אימים
 היה חום אימים 
 צילום: החברים של נאור 
 

 

חיכינו ליום המחרת ואחרי שהלבשנו אותו בבגדי הנאצי קלטנו ש"וואלה" יש מצב שזה יעבוד. נלסון התגלה כחביב ביותר ומהר מאוד הוא כבש את לב כולנו ובמיוחד את ליבו של יובל שגב שהתאהב בו קשות. לאחר צילומים של יום בסנטו דומינגו ארזנו הכל ונסענו לאיזור פורטו פלאטה, שם היינו אמורים למצוא את הוילה הפרטית של חואן דה מאצ'טה. למזלנו לאחותי יש חברים ישראלים טובים שמתגוררים באיזור פרטו פלאטה כבר 5 שנים והם עזרו לנו מאוד באיתור לוקיישן מתאים וגם בתיאום ישיר עם דוגמניות מקומיות.

 

הסצנה הקשה ביותר לצילום הייתה למעשה הסצנה של ההגעה לוילה של חואן דה מאצ'טה והיא הייתה קשה מכמה סיבות: קודם כל אלה היו ימים של 40 מעלות עם לחות מאוד גבוהה והסיבה השנייה לאחר שרודלופו שהיה אמור להיות המתורגמן של מאצ'טה איבד את כל הביטחון אחרי שהוא ראה מה אנג'ל עבר איתי בצילומים. הבנתי שאצטרך למצוא פתרון אחר למתורגמן של מאצ'טה החלטתי שיובל שגב (אשר המוזנח) יהיה זה שיתרגם את הפושע הנאצי האחרון שמסתתר בכדור הארץ שבחלומות הכי שחורים שלי לא דמיינתי שיהיה שיכור בן 75 מסנטו דומינגו.

 

התפקיד של הנאצי היה משמעותי יותר מכולם והוא כלל סצנה אחרונה עם וידוי קורע לב שהוא היה אמור להגיד בספרדית. בהתחלה עוד הייתי אופטימי וניסיתי לעבוד איתו בשיטת דלאל כשאני אומר לו לחזור משפט אחרי משפט, אך מהר מאוד קלטנו שאין מצב שזה יעבוד איתו ואם אני רוצה שזה יהיה אמין אני חייב לעבוד איתו בטכניקה אחרת. החום היה קשה מנשוא ולא נשאר הרבה זמן. הדוגמניות כמעט התעלפו לנו ולי לא הייתה עדיין סצנה אחרונה ביד.

 
 

 

הלכתי לארגז הבקבוקים שקנינו, הוצאתי ארבעה בקבוקי רום משובחים ועוד סכום יפה של פזוס, עמדתי מול נלסון ואמרתי לו שאם הוא רוצה את הבקבוקים האלה בתוספת הפזוס הוא צריך לספר לי את הסיפור חיים שלו בספרדית מגיל 18 ועד עכשיו בלי להפסיק.

 

זה עבד. נלסון דפק רצף דיבורי מושלם שהיווה קרקע מעולה לתרגומו של יובל שגב, כשבין לבין אנחנו אומרים לו להגיד גם כמה מילים שיהיו קשורות איכשהו למה שיובל מתרגם. בסופו של דבר המטרה הושגה וכולנו גם צחקנו שם כמו שבחיים לא צחקנו כשסמו וקוריאט לא מפסיקים לחקות את נלסון ואנג'ל כשהם קורעים את כולנו בדרגות הכי גבוהות שאפשר לבקש.

 

אז לכל דוברי הספרדית למיניהם שתהו למה אין קשר בין מה שהזקן אומר לבין מה ששגב מתרגם - עמכם הסליחה, היה כבר פשוט יותר מדי חם ולי היה רק  שיכור חביב לתמרן איתו. .

 

המון אהבה חיבוקים ושוקלד מכל השחקנים של הסדרה וממני נאור, אתם באמת החברים הכי טובים שיכולנו לבקש.

 
מצטננים קצת
 מצטננים קצת   צילום: החברים של נאור 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by